Muzeum Bursztynu

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Muzeum zostało otwarte w maju 2017 r. Znajduje się w przepięknej miejscowości położonej w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Stworzone zostało po to, by przybliżyć ludziom wiedzę na temat bursztynu bałtyckiego.Sprawić by ludzie nie znający dobrze bursztynu-zakochali się w nim, a ci już zakochani, by pokochali go jeszcze bardziej - dowiadując się o bursztynowych dziełach sztuki, lub poprzez obserwację ukrytych w nim fragmentów fauny sprzed 40 milionów lat. Bursztyn uczy historii, wprawia w zachwyt miłośników sztuki oraz intryguje naukowców. Nasze Muzeum to z pewnością zastrzyk wiedzy z różnych dziedzin nauki, dla wszystkich ciekawych świata.

Nasze Muzeum to też zabawa i to nie tylko dla tych najmłodszych, ale także dla dorosłych, a to za sprawą przenoszących nas w czasie komnat. Odwiedzając je przejdziesz przez bursztynowy las sprzed 40 milionów lat, odwiedzisz świat epoki lodowcowej, by wreszcie wejść na sale edukacyjną, pofruwać z owadami i zakończyć wędrówkę w komnacie eksponatów. Nasze Muzeum to zatem skarbnica wiedzy, zabawa dla dzieci i dorosłych i niezapomniane wrażenia. Muzeum Bursztynu odkrywa przed nami tajemnice powstawania bursztynu. W bardzo przyjemny i prosty sposób uczymy się historii tego niezwykłego kamienia.

W Muzeum znajdują się 4 sale dla zwiedzających o łącznej powierzchni 400 m2:

  1. Las bursztynowy - w tej sali zwiedzający dowiedzą się jak wyglądał las przed 40 mln.lat, który zapoczątkował proces tworzenia się dzisiejszego bursztynu.
  2. Epoka lodowcowa - tutaj zobaczymy naturalnej wielkości zwierzęta z czasów epoki lodowcowej, która odegrała ważną rolę w przemieszczaniu się złóż bursztynu.
  3. Sala inkluzji - w tej sali zobaczymy uwięzione w bursztynie owady sprzed 40 mln. lat.
  4. Bursztynowa komnata - sala z ekskluzywnymi eksponatami z bursztynu.
Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja