Trzymać się w obrębie plaży i tego co dookoła

Przy sprzyjających okolicznościach - przede wszystkim pogodowych - nad morzem praktycznie cały urlop da się miło spędzić na świeżym powietrzu. Plaża? Wiadomo: od zabaw w wodzie, przez rozmaite gry na piasku (frisbee, siatkówka, piłka nożna, także stawianie rozmaitych budowli) czy zbieractwo muszelek/bursztynu, aż do wylegiwania się na słoneczku.

Wybrzeże pod Jastrzębią Górą jest w przeważającej części klifowe, a szerokość plaż bardzo zmienna. Dla ochrony szczególnej linii brzegowej powołano nawet rezerwat “Przylądek Rozewski”. Łatwo się w takim razie domyślić, iż piękny i unikalny krajobraz to jeden z największych atutów najdalej na północ wysuniętej miejscowości w Polsce. Wspólne spacery po plaży i pobliskich lasach z pewnością będą wspaniałym przeżyciem. Wyjątkowo malowniczym zakątkiem jest zwłaszcza Lisi Jar. U wejścia do tego uroczego wąwozu stoi pomnik upamiętniający powrót Zygmunta III Wazy na ziemie Rzeczpospolitej po nieudanej wyprawie po szwedzką koronę.

Kilka ciekawych atrakcji czeka na dzieci i dorosłych na Promenadzie Światowida - deptaku prowadzącym do nadmorskiego bulwaru. Poza spodziewanymi w takim miejscu stoiskami z pamiątkami i gadżetami, budkami z lodami i jedzeniem i dyskotekami, na czas wakacji pojawia się tutaj sporo dodatkowych możliwości. Parki zabaw coraz wszelakie wesołe miasteczka czy też uzdolnieni artyści prezentujący swój kunszt - muzykanci, rysownicy, mimowie etc. Promenada Światowida to w Jastrzębiej Górze niekwestionowane centrum letniego życia rozrywkowego, kulturalnego i towarzyskiego.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij