Jastrzębia Góra

Dawna wieś, a od 1975 roku część miasta Władysławowa. Prawdziwy początek rozwoju tego kąpieliska, nastąpił w 1920 roku, gdy stał się miejscem wakacyjnych spotkań śmietanki towarzyskiej, głównie z Warszawy. Z uwagi na wielki letni napływ warszawiaków, czasem używano nazwy "Nowa Warszawa". w tym czasie wypoczywali w tym miejscu m.in. Józef Piłsudski, Edward Rydz-Śmigły i Ignacy Mościcki. Wypoczynek tak ważnych w tamtym czasie osobistości, sprawił boom budowlany w modnym już letnisku.

W 1931 roku wybudowano drogę nadmorską, co doprowadziło do jeszcze zwiększonego napływu wczasowiczów.

Obecnie w około 1-tysięcznej Jastrzębiej Górze, liczba gości w sezonie letnim wzrasta do 25-30 tysięcy. W wyniku pomiarów geodezyjnych, w Jastrzębiej Górze określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski. W tym wyjątkowym miejscu umieszczono pamiątkowy obelisk nazwany - "Gwiazdą Północy"

Dodaj opinię
Jastrzębia Góra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jastrzębia Góra, zobacz gdzie w Jastrzębiej Górze zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jastrzębia Góra.
  • 84-104 Jastrzębia Góra
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jastrzębia Góra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij