Kościół św. Ignacego Loyoli

Kościół św. Ignacego Loyoli jest budowlą współczesną o wyjątkowej wartości kulturalnej. Powstawał w latach 1985-2001. Składa się z dwóch części. Kościół dolny na ok. 700 osób, służy przez cały rok, a część górna przeznaczona dla ok. 2000 osób, czynna jest w okresie letnim.

Na chórze znajdują się 21-głosowe organy, na których jeszcze w czasie budowy, odbywały się od 1992 roku, letnie koncerty organowe. Pierwszy koncert odbył się z udziałem miłośnika Jastrzębiej Góry prof. Krzysztofa Pendereckiego.

Dodaj opinię

Współczesna (budowana w latach 1985-2001) i nowocześnie wyglądająca świątynia, z interesującym obrazem Maksymiliana Antoniego Pietrowskiego z 1850 r., przedstawiającego patrona kościoła. Duchowni z Jastrzębiej Góry wybrali Loyolę, by docenić wkład Jezuitów w chrześcijańskie dzieło w mieście. Parafia regularnie organizuje Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny.

Kościół św. Ignacego Loyoli adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół św. Ignacego Loyoli, zobacz gdzie w Jastrzębiej Górze zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół św. Ignacego Loyoli.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół św. Ignacego Loyoli opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij