Rezerwat Bielawa

Powstał 30 maja 2005 roku, przez połączenie rezerwatu Woskownica Bielawskiego Błota i Moroszka Bielawskiego Błota. Powierzchnia rezerwatu Bielawa wynosi 721,41 ha.

Rezerwat jest torfowiskiem bezodpływowym przekraczającym 2 metry głębokości, na którym znajduje się ostoja ptactwa wodno-błotnego o wielkiej wartości przyrodniczej. Rezerwat znajduje się w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na terenie Pobrzeża Kaszubskiego, ok. 1,5 km od Ostrowa.

Dodaj opinię

Wyodrębniony z Nadmorskiego Parku Krajobrazowego obszar z cenną florą i fauną, o wielkości 721,41 ha. Utworzony w 1977 r. przez połączenie dwóch rezerwatów. Jest to przede wszystkim torfowisko bezodpływowe, miejscami przekraczające 2 m głębokości. Teren rezerwatu upodobały sobie błotne i wodne ptaki, np. żurawie, turkawki, błotniaki łąkowe czy muchołówki szare.

Rezerwat Bielawa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Bielawa, zobacz gdzie w Jastrzębiej Górze zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Bielawa.
  • 84-104 Jastrzębia Góra
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Bielawa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij