Zamek w Rzucewie

Na klifie, położonym nad Zatoką Pucką znajduje się bajkowy zamek. Ta neogotycka budowla, została wybudowana w 1840 roku, na niezwykle pięknym klifowym brzegu. Projektantem zamku, był Fryderyk Stuler, a fundatorem rodzina von Below. Powojenna, polska rzeczywistość doprowadziła ten piękny pałac do ruiny. Los się odmienił, gdy w 1994 roku, znalazł się konkretny, nowy właściciel, który po generalnym remoncie otworzył w zamku ekskluzywny hotel-zamek "Jan III Sobieski".

Dodaj opinię

Zespół pałacowo-parkowy, założony w połowie XIX wieku przez arystokratyczną familię von Below. Budowa pałacu, utrzymanego w zawsze eleganckim neogotyckim stylu, zakończyła się w 1840 roku. Piękny zamek zaprojektował Fryderyk Stuler, ceniony w swoim czasie architekt. Po II WŚ pałac stopniowo niszczał, aż w 1994 r. trafił w prywatne ręce - dziś działa tu hotel.

Warto sfilmować Zamek w Rzucewie, zająć się tym może firma KM Studio kamerzysta na wesele Wrocław

Zamek w Rzucewie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zamek w Rzucewie, zobacz gdzie w Jastrzębiej Górze zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zamek w Rzucewie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zamek w Rzucewie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij