Jastrzębia Góra - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Jastrzębiej Góry

Jastrzębia Góra to niewielka osada wiejska, położona w województwie pomorskim, gminie Władysławowo, dysponująca dostępem do Morza Bałtyckiego i trzema kąpieliskami, chętnie uczęszczanymi przez turystów w okresie letniego wypoczynku. Infrastruktura lądowa pozwala na łatwe skomunikowanie tego miejsca z innymi partiami Pomorza. Przez wieś przebiega wojewódzka trasa nr 215, którą można dojechać z jednej strony do kolejnego znanego nadmorskiego kurortu - Karwi (7 km), z drugiej do ważnego ośrodka miejskiego - Władysławowa (10 km). Do najbliższej części aglomeracji gdańskiej - Gdyni, należy pokonać 46 km. Do innych, ważnych miejscowości w regionie: Redy - 30 km, Rumi - 36 km, Wejherowa - 38 km. Dogodne usytuowanie względem wymienionych miast umożliwia dobre skomunikowanie z tymi obszarami i ich okolicami. Pomocnym w odnalezieniu interesujących połączeń może być poszukiwanie ich za pomocą narzędzia internetowego - wyszukiwarki GoEuro.pl.

Nie jest możliwe dojechanie do Jastrzębiej Góry pociągiem, aby skorzystać z takiego połączenia należy najpierw dostać się do Władysławowa, a potem zdecydować się opcjonalnie na autobus, bus lub taksówkę. Wybierając autobus jako środek transportu, można się tu dostać z przewoźnikiem PKS Gdynia liniami: nr 650 kursującą z Gdyni do Karwi, nr 651 z Gdańska do Karwi, nr 652 z Pucka do Karwi, nr 666 z Helu do Dębek. Ponadto, kursy autobusowe są realizowane przez firmę Przewozy Osób Jan Janiuk, jeżdżącą trasą rozpoczynającą swój bieg w Jastrzębiej Górze, a kończącą w Gdyni. Przewoźnik zatrzymuje się w miejscowości trzykrotnie, na przystankach: ulica Rozewska, Kościół, Lisi Jar.

Przejazd taksówką jest możliwy m.in. dzięki usługodawcom: Taxi osobowe Renusz Andrzej, TAXI HEL, Stowarzyszenie Taxi Plus, Przewóz osób (Mercedes Viano), Taxi MEWA, ARTUR TAXI przewóz osób, TAXI RAFAŁ.

rozwiń
Jastrzębia Góra - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij